human hair extensions uk

Matematik: 2 x 2 = 4 sejre = 32 point

2016_Thy_Mette0.jpg
  • 2016_Thy_Mette0.jpg
  • 2016_Naestved.jpg
  • 2016_Skive.jpg
  • 2016_Thy_Anders_N.jpg
  • 2016_Thy_Mette1.jpg
  • 2016_Thy_Michael_Kjelstrup_Hou_1.jpg
  • 2016_Thy_Michael_Kjelstrup_Hou.jpg
  • Anders_Noergaard-_2_i_Thy.PNG
  • Hou_vinder_i_Skive.PNG
  • Hou_vinder_i_Thy.PNG
  • Mette_E_vinder_i_Thy.PNG
  • Peter_T_-_3_i_TT_-_Naestved.PNG
  • Peter_Thorup_paa_TT-rampe_i_Naestved.PNG
  • Sebastian_til_TT_i_Naestved_2.PNG
  • Sebastian_til_TT_i_Naestved.PNG
  • Thomas_D_omfavner_-_Silkeborg_-_Skive-loebet.PNG
  • U19_Talent_-_opvarmning_til_TT_i_Naestved.PNG
  • U19_Talent_-_Sebastian_med_energi_-_Naestved.PNG
  • U19_talent_i_Fusion-jakker.PNG
03-04-2016

Flotte resultater i åbningsweekenden i Thy, Skive og Næstved. 

Øverst på skamlen var der kamp... for både Michael Hou (c-klassen) og Mette Egtoft Jensen (u16 P) tog sig af begge førstepladser i både i Thisted og Skive.

Men også andre fra Aalborg Cykle-Ring kendte vejen til målstregen og dermed podiet.

Thy: Anders Nørgaard, som er ny rytter i klubben, kom på en flot 2. plads i d-feltet og dermed de første 6 point til hans personlige statistik.
Skive: Gustav Bakgaard kom også på en meget flot 2. plads og dermed 6 point i u11.
Næstved: Peter Thorup Kristensen kom på en velfortjent 3. plads i enkeltstart i d-klassen.


Andre point-givende resultater fra Thy:
I b-klassen blev Mads Hardahl nr. 8 og Silas Z. Clemmensen nr. 14.
I c-klassen vandt Michael Hou og Patrick Bak Nielsen blev nummer 14.
I d-klassen blev Nikolaj Hebsgaard nr. 12.
I h60 blev Klaus Petersen nummer 4.

Andre point-givende resultater fra Skive:
I b-klassen kom Lasse Panduro Nielsen på en flot 4. plads og dermed de først 4 point i denne klasse.
I c-klassen vandt Michael Hou og Paw Sørensen blev nummer 11.
I u17-klassen kom Thomas Koldkær Decker på en 14. plads og dermed 1 point.

I weekenden den 2. og 3. april 2016 var der åbning af sæsonen med Junior - Demin skilte Cup i Næstved og Linjeløb for alle andre klasser i Thy og i Skive.
I Næstved deltog vores nye "U19 Talent" med Sebastian Ryttersgaard og Benjamin Irwing og Danny Troest i sportsdirektørbilen fra Skoda Aalborg. 
Lørdag var det enkeltstart og søndag linjeløb som 1. og 2. afdeling af cuppen.
De to unge juniortalenter gik frisk til opgaven - gjorde de rigtige ting i forberedelsen og leverede flot - Sebastian som nr. 58  (38:02.471) og Benjamin 59 (38:33869) ud af 98 ryttere.
Vindertiden blev Jakob Egholm med tiden 33:42.007 for de 25 km.
Begge havde god fart i cykel til vende punktet, men hjem slap kræfterne lidt op. Sebastian holdt et gennemsnit til vendepunktet på godt 43 km/t og ved målpassage var gennemsnittet 40,4 km/t.    
Søndagens linjeløb blev også en hård omgang for de to 1. års juniorer. Distancen var på 114 km og Sebastian kom på en flot 40. plads, men Benjamin efter defekt fuldførte løbet, som nummer 66 ud af 95 startende ryttere.

Og så de Aalborg-rytter som pt. har "lånt" andre klubtrøjer (de har valgt at prøve kræfter på andre klubhold/teams).

Næstved
TT: Mathias Dam Westergaard (Team Almeborg-Bornholm) blev nummer 2
Mikkel Feldtmannn blev nummer 33 i u19.

RR: Mikkel Feltmann (Hammel CK) udgik desværre, men skulle efter sigende være klar igen efter en kort pause.

Skive:  
Mathias Dam Westergaard gentog den flotte 2. plads fra Næstved - og dermed igen 6 point for 2. pladsen.
Christian Nyvang Lund (ColoQuick/Cult) blev nummer 12.
Mikkel Skjellerup (Odder CK) nummer 16. Der er præmie/point til de 20 første i A-feltet, når der er mere end 50 startende. Ellers til de første 15 ryttere.

Ultimate Web