human hair extensions uk

Ny sponsor – Cykelgear.dk

IMG_6055R.JPG
07-03-2012

 Cykelgear.dk og Aalborg Cykle-Ring indleder et samarbejde for de næste 3 løbssæsoner frem til udgangen af 2014.

Mandag aften modtog klubmedlemmerne deres nydesignede tøj og til den lejlighed havde Cykelgear.dk som en overraskelse medbragt en kæmpe stor papkasse med drikkedunke til alle klubbens ryttere.

På fotoet er nogle af klubbens medlemmer flankeret af Cykelgear.dk to indehavere Erik og Kasper Buus Larsen.

Erik og Kasper Buus Larsen fortæller at deres målsætning er at blive den foretrukne leverandør af cykler, reservedele og tilbehør. Det betyder, at du hos Cykelgear.dk møder en leverandør, der er meget engageret, ikke blot i at levere varen hurtigt og præcist, men også i god kundeservice.

Cykelgear har med sit sponsorat sikret sig en meget synlig placering på brystet af klubbens trøje. Cykelgear er også løbssponsor, hvilket betyder at det årlige licensløb i Aalborg hedder Cykelgear-løbet. I 2012 holdes Cykelgear-løbet den 1. september 2012. Ved den lejlighed vil sponsoren også være til stede med en udstilling af cykelgear. 

Ultimate Web