human hair extensions uk

SUPER weekend for AaCR

AH0.jpg
  • AH0.jpg
  • AH1.jpg
06-08-2012

Midt under OL viser klubbens ryttere storform.
Lørdag i Fredercia kom Anders Hardahl (U17) og Lars Christensen (H 40) begge på 1. pladsen.
Begge spurtbesejrede deres konkurrenter - virkelig flotte præstationer.

Søndag i Middelfart viste Asger Kolding vejen til målstregen i B-klassen og ikke nok med Asger snuppede førstepladsen, så kom klubbens formand Anders Lind på en flot 2. plads. I samme løb blev Anders Hardahl og Silas Zacharias Clemmensen henholdsvis nummer 4 og 9 i U17.

Et andet imponerende resultat blev leveret at Mikkel Skjellerup som blev nummer 6 i det meget stærke junior-felt, hvor i øvrigt Mathias Dam Westergaard vandt. (tidl. AaCR og nu Blue Water).

Endvidere blev det bemærket, at 3 af klubbens A-ryttere luftede trøjerne i weekendes løb, dog unden topplaceringer. Det er også glædeligt at Torben Aqqalu Olsvig Andersen igen er med i A-feltet efter en knæskade, som har holdt ham ude hele foråret.

Ultimate Web